Władysławowo

Władysławowo noclegi  – miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim, największe miasto w powiecie puckim. Znajduje się tutaj port morski oraz 15 kąpielisk nadmorskich.

Władysławowo jest miejscowością z rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Znajduje się nad otwartym morzem i Zatoką Pucką, a także w pobliżu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego stanowi jeden z walorów turystycznych. W mieście znajduje się port morski położony nad otwartym morzem, którego część stanowi zachodni falochron pełniący także funkcję turystycznego mola.

We Władysławowie powstało 15 kąpielisk nadmorskich

Przy. ul. Gen. Józefa Hallera znajduje się Lunapark Sowiński, w którym można skorzystać z młyna widokowego, gokartów. Istnieje także możliwość skorzystania z przejażdżki „ciuchcią” szosą Władysławowo – Jastrzębia Góra. Atrakcją dla dzieci jest Ocean Park – w którym znajdziecie eksponaty w skali 1:1 większości ssaków morskich.

Jednym z deptaków jest aleja Gwiazd Sportu, na której znajdują się chodnikowe gwiazdy z wypisanymi imionami i nazwiskami słynnych sportowców polskich i trzech zagranicznych, ciągnie się od ul. Księdza Merkleina aż do zejścia nad morze.

We Władysławowie powstał Ośrodek Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo” Centralnego Ośrodka Sportu. Ośrodek dysponuje kortami tenisowymi o nawierzchni ziemnej oraz kortem na hali, boiskami sportowymi, pływalnią, posiada wypożyczalnię sprzętu sportowego. We Władysławowie znajduje się Ocean Park. Największą atrakcją Ocean Parku jest 34 metrowy Płetwal Błękitny, oraz dziesiątki innych ssaków morskich i oceanicznych oraz ryb, takich jak: Kaszalot, Rekin Wielorybi, Żarłacz Biały, Kałamarnica olbrzymia i inne. Wszystkie eksponaty są naturalnych rozmiarów.

We Władysławowie znajduje się bardzo wiele zabytków, obiektów o walorach turystycznych jak i pomników. Aby zachęcić Was do odwiedzenia tego pięknego miasta podajemy listę zabytków chronionych prawnie we Władysławowie:

kościół pw. Wniebowzięcia NMP, wybudowany w latach 1932

dom przy ul. Merkleina 4, wybudowany w 1922 r.,

dom gen. Hallera, wybudowany w 1922 r. (ul. Morska 6),

dom letniskowy przy ul. Kaszubskiej 2, szachulcowy, w części Jastrzębia Góra

Latarnia Morska Rozewie, wybudowana w XVIII w., przebudowana w XIX w.

 

Zakopane noclegi, Wisełka noclegi, Dzianisz noclegi, bukowina tatrzańska tanie noclegi, Kudowa Zdrój noclegi tanie

Możliwość komentowania jest wyłączona.