Wesele Góralskie

Szczawnica noclegi zaprasza do Dworku Gościnnego w Szczawnicy na sztukę regionalną w wykonaniu Zespołu im. Jana Malinowskiego pt. ”Wesele Góralskie”.

W 1902 roku przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawnicy Jan Malinowski założył Kółko Amatorskie. Tak narodził się zespół nazwany później imieniem swojego założyciela. Rok 1922 był przełomem dla zespołu. Wtedy to właśnie Jan Malinowski, który powodowany miłością do tradycji swojego regionu gromadził oryginalne przyśpiewki i obrzędy, oddał do realizacji sztukę regionalną pt.: ”Wesele Góralskie”. Stała się ona głośnym świadectwem folkloru Pienin. Życie górali pienińskich zostało ukazane w bogatych zwyczajach weselnych, ujętych w unikatowej narracji.
Z „Weselem” zespół zjeździł całą Polskę i nie tylko. Zawsze zdobywał nagrody i czołowe miejsca na przeglądach folklorystycznych, świętach gór, świętach pieśni.  Zespół stara się być wierny dziedzictwu ojców i dziadów. Dba o to, by tradycja nie zaginęła, by została przekazana następnym pokoleniom.
Bilety w cenie od 25 zł do 35 zł do nabycia w biurze Thermaleo sp. z o.o, Plac Dietla 7, pn- pt w godz. 9.00- 17.00 lub pod numerem telefonu 0 18 540 04 00 oraz w dniu koncertu w Dworku Gościnnym (Park Górny 7) od godz. 14.00. Rezerwacja biletów w budynkach grupy Thermaleo: Willa Marta (Główna 30), Hotel Nawigator (Zdrojowa 28) oraz Modrzewie Park Hotel (Park Górny 2).

Możliwość komentowania jest wyłączona.