Weekend z Literaturą

Fundacja BORUSSIA i Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia” zapraszają na WEEKEND Z LITERATURĄ, 17-19 października do Centrum Dialogu Międzykulturowego DOM MENDELSOHNA. Mazury noclegi zapraszają.

17 PAŹDZIERNIKA (PIĄTEK), GODZ. 18:00

SPOTKANIE Z ANDRZEJEM STASIUKIEM POŚWIĘCONE M.IN. JEGO NAJNOWSZEJ KSIĄŻCE „WSCHÓD”

Andrzej Stasiuk – urodził się w 1960 roku w Warszawie. Mieszka w Beskidzie Niskim. Prozaik, eseista. Autor: Murów Hebronu, Dukli, Opowieści galicyjskich, Dziewięciu, Jadąc do Babadag, Taksimu, Dziennika pisanego później, Grochowa, Nie ma ekspresów przy żółtych drogach i kilku innych książek.

Laureat wielu nagród, ostatnio Międzynarodowej Nagrody Literackiej Vilenica 2008, Nagrody Literackiej Gdynia 2010, Nagrody Forum Ekonomicznego i Miasta Krakowa Nowa Kultura Nowej Europy im. Stanisława Vincenza 2011 oraz Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2011 w dziedzinie literatury.

Spotkanie poprowadzi Joanna Wilengowska (TVP Olsztyn)

19 PAŹDZIERNIKA (NIEDZIELA), GODZ. 16.00

SPOTKANIE Z HALYNĄ DUBYK (TŁUMACZKĄ PIERWSZEGO POLSKIEGO WYDANIA POWIEŚCI DEMONOLOGICZNEJ ALEKSANDRA KONDRATIEWA „NA BRZEGU JARYNIA”)

Aleksander Kondratiew – rosyjski poeta i prozaik, jeden z twórców „srebrnego wieku”. Najciekawsze utwory opublikował na emigracji. Po rewolucji październikowej zamieszkał na terenach II Rzeczypospolitej, w majątku teściowej w okolicach Równego. Na Wołyniu Kondratiew odnalazł własną, oryginalną drogę twórczą: odwołując się do miejscowych podań i legend, czerpiąc z mitologii słowiańskiej, stworzył wyjątkowy literacki pomnik kresu epoki wierzeń.

Spotkanie poprowadzi Jarosława Chrunik (Radio Olsztyn)

Weekend z literaturą jest częścią projektu: Dom Mendelsohna – Miejsce na literaturę

Projekt współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja literatury i czytelnictwa.

Partnerzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Wydawnictwo Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie noclegi Mazury.


Możliwość komentowania jest wyłączona.