Uroki Zwierzyńca

Zwierzyniec to miasto w Polsce (gmina Zwierzyniec – gmina miejsko-wi, powiat zamojski, województwo lubelskie, przed 1998 województwo zamojskie). Miejscowość sięga swoją historią do 1593 r., obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczny charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów – noclegi w Zwierzyńcu oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2010 wynosiła 3353 osób. Natomiast jej powierzchnia zajmuje około 6,19 km2.

Przez miejscowość przepływa rzeka Wieprz. Jej terytorium rozciąga się na wysokościach od 210 do 220 m n. p. m. Leżąca, można powiedzieć, że w górach miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Roztocze Środkowe, położonego w makroregionie Roztocze, który zaś obszarowo należy do podprowincji Wyżyna Lubelsko-Lwowska.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Zwierzyńca ze względu na turystyczny charakter tej miejscowości, jej usytuowanie i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.


Możliwość komentowania jest wyłączona.