Szczecin

Szczecin – miasto, stolica i największe miasto województwa zachodniopomorskiego. Szczecin jest trzecim pod względem zajmowanej powierzchni i siódmympod względem liczby ludności miastem Polski. Centrum aglomeracji szczecińskiej. Według danych z 30 czerwca 2014 roku miasto miało 408 105 mieszkańców.

Z racji nadgranicznego położenia i bliskości Morza Bałtyckiego, dostępnego przez żeglowną Odrę oraz Zalew Szczeciński, Szczecin stał się ośrodkiem gospodarczym regionu. Znajduje się tu port morski, stocznie remontowe, jachtowe oraz żeglugi morskiej. Miasto jest ośrodkiem turystycznym z dużą liczbą zabytków. Stanowi centrum kulturalne (opera i operetka, liczne teatry, muzea i ośrodki kultury), jest także siedzibą kurii arcybiskupiej i wydziału teologicznego. Na terenie miasta znajduje się sanktuarium maryjne.

Miasto otaczają 3 duże kompleksy leśne, puszcze: Wkrzańska od północy, Bukowa od południa oraz Goleniowska od wschodu.

Filharmonia im. M. Karłowicza

Czy widzieliście kiedyś górę lodową w centrum miasta? Jeśli nie, to koniecznie musicie zobaczyć nowy gmach szczecińskiej filharmonii, która majestatycznie wyłania się z gęstej miejskiej zabudowy i wszechobecnej zieleni. Jej strzeliste bryły oraz przeszklona fasada, uzupełnione o świetlne iluminache przyciągają wzrok każdego, kto znajdzie się w jej pobliżu. 

Hala widowiskowo-sportowa

Szczecińska hala widowiskowo-sportowa to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Składa się z trzech połączonych ze sobą budynków o zróżnicowanej formie i przeznaczeniu.Dzięki temu w środku mogą równocześnie funkcjonować niezależne od siebie centra sportowo-rekreacyjne (hala główna, hala rozgrzewkowa, kompleks siłowni, odnowy biologicznej oraz fitness). To powoduje, że hala idealnie nadaje się do organizacji m.in. zawodów, koncertów, widowisk czy konferencji zarówno o znaczeniu lokalnym jak i międzynarodowym.

Kapielisko Arkonka

Kompleks basenowo-rekreacyjny Arkonka to cztery niecki basenowe: zarówno przeznaczone dla kilkuletnich dzieci – o głębokości do 40cm, jak i sportowe – dochodzące do głębokości 180cm.

noclegi Olsztyn, nocleg augustów, Male Ciche tanie noclegi, Mikołajki noclegi centrum, Wisła noclegi domki

Możliwość komentowania jest wyłączona.