SPOTKANIE MŁODZIEŻY PIWNICZAŃSKIEJ Z BURMISTRZEM

Dnia 29 lipca br. odbyło się spotkanie burmistrza Edwarda Bogaczyka z przedstawicielami młodzieży piwniczańskiej. W spotkaniu uczestniczył również ks. Wojciech Maślanka. Podczas spotkania z pomocą młodzieży wypracowano przyszłe działania dotyczące sportu w naszej gminie.

Pierwszą wspólną inicjatywą będą rozgrywki sportowe, które zaplanowano na miesiąc sierpień. Następnym krokiem zgodnie z życzeniem młodzieży będzie budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią. Obiekt powstanie przy Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Piwnicznej – Zdrój i będzie stanowić uzupełnienie hali sportowej – termin 2015 rok. W ocenie młodzieży dużo się zmieniło w kwestii sportu i rekreacji. Powstał kompleks basenowy, boisko wielofunkcyjne, skat park, boisko do piłki plażowej oraz ścieżki biegowe i rowerowe.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i na ich wniosek celem ustaleniem priorytetów jak chodzi o możliwość uprawiania dyscyplin sportowych zostanie przeprowadzona ankieta. Wiąże się to z powstaniem hali sportowej gdzie wspólnym pragnieniem jest, aby ona służyła młodym sportowcom zgodnie z ich oczekiwaniami i zamiłowaniami.

Podsumowując rozmowy należy reaktywować sport i mieć nadzieję, że dzięki inwestycjom w sport czynie rozsławimy naszą piwniczańską ziemię. Mając na uwadze masowe sportowe imprezy takie, jak np. Bieg i Marsz Piwniczanki, Mountain Marthon, Bieg Popradzki, MTB Marathon czy Cyklokarpaty Miasto i Gmina Piwniczna – Zdrój staje się miastem o charakterze sportowym przyciągając zarówno sportowców z całej Polski jak i z zagranicy.

Piwniczna Zdrój noclegi zaprasza!


Możliwość komentowania jest wyłączona.