Psie zaprzęgi w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba noclegi jako jedno z nielicznych polskich miast posiada doskonałe warunki do uprawiania wspaniałego sportu – jazdy psimi zaprzęgami. Szczególnie nadają się do tego trasy i drogi w Górach Izerskich, gdzie zimowa aura trwa nieprzerwanie nawet do późnej wiosny. Dodatkowym atutem jest specyficzny, alpejski klimat panujący w naszym rejonie, dzięki któremu psy ras północnych czują się u nas jak w swoim naturalnym środowisku.

W marcu 2003 roku po raz pierwszy w Polsce i właśnie na jakuszyckich trasach w Szklarska Poręba kwatery odbyły się zawody w sportach zaprzęgowych w randze Mistrzostw Europy WSA.

W następnych latach odbywały się kolejne, ważne imprezy jak choćby zawody w ramach Finału Pucharu Europy WSA oraz I Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów w Sprincie i Średnim Dystansie. Znaczącym wydarzeniem na naszych trasach biegowych były również Mistrzostwa Świata Juniorów.

W ostatnim czasie gościliśmy w Szklarskiej Porębie również maszerów uczestniczących w „Husqvarna Tour” – kilkudniowym wyścigu średniodystansowym zaliczanym do Pucharu Europy ESDRA.

Szklarska poręba pensjonaty, Szklarska poręba kwatery prywatne, noclegi Szklarska Poręba

Możliwość komentowania jest wyłączona.