Poznań

Poznań – miasto w zachodniej Polsce, znajduje się na Pojezierzu Wielkopolskim, nad rzeką Wartą, u ujścia Cybiny. Miejscowość jest ośrodkiem przemysłu, handlu, logistyki i turystyki. Funkcjonują tu Międzynarodowe Targi Poznańskie. Patronami miasta Poznania są: św. Piotr i św. Paweł, a święto miasta jest obchodzone 29 czerwca. Poznań znajduje się w środkowo-zachodniej Polsce, w środkowej części województwa wielkopolskiego

System przyrodniczy miasta opiera się na pierścieniowo-radialnym układzie terenów zieleni w formie klinów odchodzących od centrum w kierunku peryferii. Wyróżnia się pięć klinów zieleni:

wschodni w Dolinie Cybiny, rozpoczynający się kompleksem rekreacyjnym nad Jeziorem Maltańskim;

północny w Dolinie Warty, rozpoczynający się w okolicach Szeląga;

zachodni w Dolinie Bogdanki, rozpoczynający się Parkiem Sołackim i Wodziczki;

południowo-zachodni, w którego skład wchodzą kompleks leśny na południowo-zachodnich rubieżach miasta wraz z Laskiem Marcelińskim, ogródkami działkowymi i zielenią na Cmentarzu Junikowskim, zieleń zlokalizowana wzdłuż cieków Strumień Junikowski i Górczynka oraz nad tzw. Szachtami;

południowy w Dolinie Warty, rozpoczynający się terenami sportowo-rekreacyjnymi na południe od ul. Królowej Jadwigi.

 

Ogród botaniczny

Ogród Botaniczny jest placówką naukowo-dydaktyczną Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na powierzchni 22 ha gromadzi imponującą kolekcję ponad 7000 gatunków i odmian roślin z niemal wszystkich stref klimatyczno -roślinnych Ziemi. Eksponowane one są w działach: roślin ozdobnych, geograficznym, ekologicznym, systematycznym, biologii i zmienności roślin.

Jeziora Poznania

Położenie Poznania w obrębie Pojezierza Wielkopolskiego sprawia, że na obszarze miasta, obok gęstej sieci rzek, znajdują się duże, naturalnie ukształtowane jeziora oraz liczne, niewielkie oczka polodowcowe. Jest tu także ok. 150 sztucznych zbiorników wodnych, a wśród nich największe – Malta i Rusałka, które upiększają tereny rekreacyjne. Ze względu na powierzchnię, walory przyrodnicze, znaczenie ekologiczne, rekreacyjne i gospodarcze.

Krynica noclegi, Kruklanki domki, Karpacz pensjonaty, Darłowo apartamenty, noclegi na Mazurach

Możliwość komentowania jest wyłączona.