Mistrzostwa Świata w Armwrestlingu osób niepełnosprawnych

Armwrestling jest to po prostu siłowanie się na rękę. Siłowanie na rękę jest dyscypliną znaną od wieków, jednak dopiero w latach 60. i 70. XX wieku amatorska zabawa zaczęła przekształcać się w skodyfikowaną dyscyplinę sportową. W amerykańskim mieście Las Vegas rozgrywano pierwsze zawody pucharowe, zaczęły również powstawać pierwsze ligi siłowania na rękę a nagrody w turniejach zaczęły osiągać poziom znany z innych dyscyplin sportowych.

Mistrzostwa dla niepełnosprawnych będą odbywać się na siedząco i w trzech kategoriach: dla głuchoniemych, niewidomych oraz niepełnosprawnych ruchowo.

Do Pucka na Mistrzostwa może przyjechać nawet 200 zawodników, którzy będą rywalizować na specjalnie przygotowanej scenie. Planowane jest też pokazywanie zmagań na telebimach i telewizorach rozstawionych po całej sali oraz przeprowadzenie darmowej transmisji internetowej z całej rywalizacji mistrzostw.

Zmagania będą trwały od 10 do 11 października od godziny 9.00 na sali Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku.

Wstęp na imprezę jest wolny. Władysławowo noclegi zaprasza.


Możliwość komentowania jest wyłączona.