Mielno

Mielno noclegi – duża wieś nadmorska w północno-zachodniej części Polski, w województwie zachodniopomorskim..

Wraz z sąsiednią miejscowością Unieście stanowi jeden z wielu kompleksów wypoczynkowo-rekreacyjnych polskiego wybrzeża.

noclegi Mielno położone jest na Wybrzeżu Słowińskim, nad Morzem Bałtyckim, jaki i również nad zachodnim brzegiem jeziora Jamno. Miejscowość znajduje się przy początku mierzei między jeziorem a Bałtykiem.

Główną ulicą noclegi w Mielnie jest ulica Bolesława Chrobrego.

Gmina Mielno to najbardziej atrakcyjne kąpielisko na polskim wybrzeżu dla ludzi którzy chcą cały dzień spędzić z rodziną, ze znajomymi na plaży a w nocy bawić Się do białego rana. Na turystów czekają szerokie, piaszczyste plaże, morski mikroklimat oraz bogactwo walorów przyrodniczych z krajobrazem wydmowym terenów nadbrzeżnych, lasami i dziesiątym co do wielkości w Polsce jeziorem Jamno. Dzięki sprzyjającym warunkom biofizycznym środowiska i leczniczemu wpływowi morza, w gminie Mielno można znaleźć doskonałe warunki do klimatoterapii, która ma zbawienny wpływ na zdrowie. Gminne kąpieliska zdobyły uznanie w rankingach oceniających czystość plaż i wód, bezpieczeństwo oraz infrastrukturę. Turyści odwiedzający nasza gminę znajdą doskonałe warunki do wypoczynku i rekreacji. 

Do Mielna oczywiście najkorzystniej jechać w okresie letnim, wakacyjnym, gdy pogoda naprawdę dopisuje i można się tutaj wyśmienicie bawić ale w okresach zimowych także polecamy wyjazdy nad morze w celu wyciszenia się i odpoczynku.

Atrakcje na jeziorze Jamno

Całe jezioro znajduje się w Gminie Mielno. Jego średnia głębokość wynosi 1,4 m, a maksymalna 3,9 m. Jezioro powstało z dawnej zatoki morskiej, uchodzą do niego dwie rzeki: Dzierżęcinka oraz Uniesta. Jamno jest połączone z Morzem Bałtyckim poprzez kanał zwany Jamieńskim Nurtem, który znajduje się ok. 2 km za Unieściem.

Park Linowy w Mielnie

Zapraszamy do nowo otwartego Parku Linowego Tukan w Mielnie. W parku czeka na wszystkich ponad 60 atrakcji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.