Kościelisko szlaki

Kościelisko to piękne  szlaki turystyczne

Dolina Chochołowska ok. 10 km. długości leżąca po lewej stronie drogi łączącej Zakopane z Chochołowem. z Polany Huciska zaczyna sie Teraz szeroka droga prowadzi nas w głab doliny. Podążając mijamy  wąwóz zwany Niżnią Bramą Chochołowską, z pamiątkową tablicą ku czci przywódców Powstania Chochołowskiego. Tutaj znajduje się piękna jaskinia Szczelina Chochołowska licząca 2000 m.  Dalej droga prowadzi w kierunku Iwanickiej Przełęczy na Polankę Trzydniówka, u stóp Bobrowca zobaczymy  Polanę Chochołowską z szałasami pasterskimi.Zobaczymy piękną  panorame na Dudziniec, Kominiarski Wierch (1829), Wielki Kopieniec (1257), Iwanicką Przełęcz (1459) i Ornak. Podążając wzdłuż polany dochodzimy do schroniska PTTK możemy odpocząć i posilić się przed dalszą drogą. Przy Jarząbczanym Potoku, do którego dotarł podczas  Ojciec Święty, wybudowano kapliczkę, a na głazie widnieje tablica z Jego słowami:
„Mogłem w dniu dzisiejszym spojrzeć z bliska na Tatry i odetchnąć powiewem mojej młodości.”
Trasę   nazwano „Szlakiem Papieskim” i prowadzi on od schroniska do Doliny Jarząbczej

Kościelisko noclegi  to nie tylko wspaniałe trasy i widoki ale też świetne miejsce na wypoczynek

Dolina Kościeliska 
uznawana za najpiękniejszą dolinę Tatr Zachodnich.  ma 9 km długości i 34 km kw. powierzchni., można dojechać do przysiółka KiryDo Hali Pisanej można dojechać  dorożką konną a zimą saniami. Droga prowadzi  przez skalną Bramę Kantaka,po drodze zobaczymy  “kapliczkę zbójnicką”,  płynie tu  Potok Kościeliski, a po obu jego stronach rozległe polany, gdzie wypasa się owce.  Troszke dalej po lewej stronie znajduje się wejście do Jaskini Mroźnej, szlakiem można dojść na widokową polanę Stoły. Droga prowadzi dalej przez wąwóz Bramy Kraszewskiego,w przestronną kotlinę Hali Pisanej. U podnóży Raptawickiej, dalej w prawo drogowskazy kierują do wylotów jaskiń Mylnej i Raptawickiej, wiodą szlaki do Stawu Smreczyńskiego (35 min., szlak czarny), na Iwaniacką Przełęcz, Ornak, i na Ciemniak.

Kościelisko pensjonaty to bardzo dobre miejsce dla osób lubiących piesze wędrówki po górach. Cisza, spokój, piękne widoki

Dolina Małej Łąki jest jedną z najbardziej uroczych w Tatrach. Od wylotu do Wielkiej Polany Małołąckiej 2,5 km . Od starego kolana szosy na Gronikuszlak prowadzi wśród świerkowych lasów na Wielką Polanę Małołącką.

Kościelisko to cisza, noclegi Kościelisko stanowi świetną baza wypadowa w Tatry Zachodnie. Jeśli ktoś ceni sobie wypoczynek na uboczu z piękną panoramą na tatry


Możliwość komentowania jest wyłączona.