Noclegi Kętrzyn

Zabytkowa wieża ciśnień w Kętrzynie ma wysokość ok. 35 m. Została oddana do użytku wraz z miejską siecią wodociągową w 1902 roku. Podstawa wieży ma kształt ośmiokątna, na górze kopuła z dekoracyjnym wywietrznikiem. Pojemność zbiornika 150 metrów sześciennych. Wieża ciągle pełni swoją funkcję, tzn wyrównuje ciśnienie w sieci wodociągowej. Kętrzyn noclegi blisko jeziora.

Wiele zielonych terenów na obszarze gminy Kętrzyn objęte jest różnymi formami ochrony przyrody i są to: 30 pomników przyrody ożywionej i nieożywionej, użytki ekologiczne Jezioro Salpik i Rozlewisko Wopławka, Obszary Chronionego Krajobrazu Doliny Rzeki Guber i Bagien Mażańskich, a także objęte programem Natura 2000 obszary specjalnej ochrony ptaków Jezioro Dobskie i ochrony siedlisk Gierłoż.

Jakie noclegi w Kętrzynie warto wybrać?

Kętrzyn noclegi z wyżywieniem wybierają zazwyczaj rodziny. Miejsce stanowi świetną bazę na aktywny wypoczynek. Przez Kętrzyn przepływa rzeka Guber, znajduje się tu też Jezioro Górne, a w najbliższym otoczeniu miasta zlokalizowane są również nieduże jeziora: Mój, Siercze, Kwiedzińskie, Tuchel, Pieckowo i Święta Lipa.

Na terenie gminy Kętrzyn dzięki działalności wielu osób zdołano zachować i odbudować wiele zabytków, na przykład: kościoły św. Jerzego z XIV wieku, św. Jana z XVI wieku, św. Katarzyny z 1895 r, św. Jana Ewangelisty w Czernikach, św. Stanisława Kostki w Karolewie oraz kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wilkowie, zamek krzyżacki z XIV wieku zrekonstruowany na podstawie zachowanych rycin z XIX w., obecnie siedziba Muzeum i Biblioteki, neogotycki ratusz miejski z 1885 roku, pozostałości murów obronnych z XIV wieku. Ponadto w Kętrzynie czeka na miłośników dobrej zabawy Mazurolandia – park rozrywki z wieloma ciekawymi atrakcjami.

Noclegi Kętrzyn, choć kryjący wspaniałe zabytki przeszłości, jest tylko częścią atrakcji serwowanych przez wspaniałą okolicę. Dziś miejsce to jest udostępnione dla turystów. Piękne krajobrazy, mazurskie jeziora, czysta przyroda, liczne szlaki turystyczne lądowe i wodne oraz zagubione interesujące miasta i miasteczka z pewnością oczarują każdego turystę.

Mazury to region w północno – wschodniej części Polski, zasiedlony w XIV-XVII w. przez osadników z Mazowsza. Określenie tych terenów przez Niemców Masurenland ( Mazury) pojawiło się dopiero w XIX w. i miało na celu sztuczne wydzielenie protestanckich Mazurów jako odrębnej narodowości. 

Mazury należą do pojezierza Mazurskiego charakteryzującego się urozmaiconą rzeźbą terenu z licznymi jeziorami polodowcowymi. Potoczna nazwa Kraina Tysiąca jezior doskonale odzwierciedla charakter regionu. W samym woj. Warmińsko-Mazurskim są 1003 jeziora o powierzchni powyżej 1 ha.

Mazury posiadają najbogatsza sieć wodną spośród wszystkich regionów Polski. Największe jeziora to Śniardwy i Mamry w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Mazury domki nad jeziorem to raj dla żeglarzy i kajakarzy, a także miłośników ciszy i spacerów nad jeziorem i po lesie. W okolicy można zwiedzić dużo gotyckich zamków i kościołów, wzniesionych przez Krzyżaków.

Noclegi Mazury to bardzo popularne wśród Polaków miejsce wakacyjne. W większych ośrodkach turystycznych możemy znaleźć wiele miejsc noclegowych w lecie odbywają się liczne sportowe i kulturalne imprezy. Mazury obejmują swoim zasięgiem terytorialnym takie miasta jak Kętrzyn, Mrągowo, Pisz, Mikołajki, Węgorzewo, Kętrzyn, Olsztynek i Ostróda.


Możliwość komentowania jest wyłączona.