Gminne dożynki i zakończenie lata w Łapszach Niżnych

Mieszkańcy Gminy Łapsze Niżne spotkali się, by świętować zakończenie lata oraz uczestniczyć w gminnych dożynkach. Impreza połączona była z przeglądem orkiestr dętych i występami scenicznymi zespołów i kabaretu „Truteń”. Pieniny noclegi zapraszają.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się Mszą świętą dziękczynną za tegoroczne plony odprawioną w kaplicy przy kościele św. Kwiryna w Łapszach Niżnych, po której nastąpiła prezentacja wieńców dożynkowych. Swój udział w organizacji święta plonów miały poszczególne sołectwa gminne, których przedstawiciele przygotowali wieńce ocenione później przez jury i nagrodzone czekami pieniężnymi.

W konkursie zwyciężył wieniec wykonany przez Zespół regionalny „Bystry Potok” z Kacwina, którego przedstawiciele odebrali z rąk wójta Pawła Dziubana czek pieniężny na kwotę 1 tysiąca złotych. Drugie miejsce przypadło sołectwu Łapsze Wyżne, trzecie Stowarzyszeniu Gospodyń Wiejskich w Niedzicy. Komisja przyznała także wyróżnienia, a nagrody i dyplomy ufundowali wspólnie Wójt Gminy Łapsze Niżne oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łapszach Niżnych z siedzibą w Niedzicy.

Wrażeń dostarczyło również rozstrzygnięcie drugiego konkursu. Ogłoszono bowiem wyniki na najładniejsze obejście w gminie Łapsze Niżne. Konkurs trwał od maja do września br. a komisja oceniała w tym czasie urządzenie ogródka, ogólne utrzymanie otoczenia, przestrzeganie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie całej gminy.

Nagrody otrzymali: Helena Wida z Falsztyna, Halina i Zbigniew Markowicz z Frydmana, Helena i Stefan Rataj z Kacwina, Małgorzata i Władysław Kania z Łapszanki, Maria Nowak z Łapsz Niżnych, Władysław i Dominik Knutel z Łapsz Wyżnych, Grażyna i Zbigniew Kapołka z Niedzicy, Maria i Władysław Rabiańscy  z  Niedzicy-Zamek oraz Anna i Franciszek Kaczmarczyk z Trybsza.
Na scenie plenerowej obok kościoła zaprezentowały się Orkiestry Dęte z Łapsz Niżnych, Kacwina, Łapsz Wyżnych oraz zespół regionalny „Mali Spiszacy”. Na scenie wystąpiły także Maria i Lidia Błachut a na zakończenie niedzielnego popołudnia znany i lubiany kabaret „Truteń” po którym zagrał i zaśpiewał zespół „Torki”.
Dodatkową atrakcją dożynek były potrawy regionalne przygotowane do degustacji przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Zupa Radnego serwowana przez łapszańskich radnych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.