Giżycko-atrakcje turystyczne


W czasie małych wypraw po wodach, które otaczają Giżycko warto podpłynąć do mostu obrotowego znajdującego się na Kanale Łuczańskim. Most został wybudowany w latach 50-tych XIX wieku. Cechuje go niezwykle oryginalna konstrukcja, która jest zarazem jedną z nielicznych tego typu w Europie. W Giżycku nie brakuje również innych ciekawych obiektów które warto odwiedzić. Jednym z najważniejszych zabytków jest Twierdza Boyen. Jest to budowla fortyfikacyjna z XIX wieku, zlokalizowana na terenie „wyspy giżyckiej”, czyli między jeziorami Kisajno i Niegocin oraz kanałami Niegocińskim i Łuczańskim. Kolejnym obiektem wartym obejrzenia jest skrzydło zamku pokrzyżackiego z XIV wieku, leżącego nad brzegiem Niegocina. Do dziś zachowały się ślady dawnej świetności potęgi zakonu, w postaci pozostałości imponującej budowli jaką jest trójkondygnacyjny, gotycki dom mieszkalny, piwnice ze sklepieniami krzyżowymi i szczyty w stylu renesansowym. Interesujący jest także giżycki Ratusz oraz kamienice przy ulicach Pionierskiej i Dąbrowskiego, których zabudowania przetrwały II Wojnę Światową w nienaruszonym stanie. Wśród zabytków sakralnych nie sposób pominąć neoklasycystycznego kościoła z 1827 roku. Jest on świątynią ewangelicką wzniesioną na planie kwadratu z dwuspadowym dachem i kwadratową wieżą.

Jeżeli chodzi o kulturę to do najważniejszych imprez organizowanych w Giżycku należą: Festiwal Piosenki żeglarskiej i Morskiej Szanty w Giżycku, Dni Giżycka, koncerty organowe w Kościele Ewangelickim, Przegląd Zespołów Dancingowych oraz najstarszy w Polsce festiwal kultury hip-hopowej: Mazury Hip-Hop Festiwal.

Na jeziorach Kisajno i Niegocin odbywają się również popularne imprezy sportowe związane z żeglarstwem: Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych, Mistrzostwa Polski Katamaranów, Mistrzostwa Polski DZ, Eliminacji Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, Mistrzostwa Polski Kobiet, Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych oraz Otwarte Akademickie Mistrzostwa Polski Jachtów Turystycznych.

Giżycko nocleg, Kwatery Giżycko

Możliwość komentowania jest wyłączona.