Gdynia noclegi

Wybierając noclegi w Gdyni większość turystów odwiedza miasto latem. Wspaniałe plaże, liczne imprezy, piękny port oraz bliskość Sopotu, Gdańska czy Helu przyciąga wczasowiczów z całej Polski.

Co warto zwiedzić wybierając noclegi Gdynia?

Miasto  słynie przede wszystkim z Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Podczas festiwalu filmy prezentowane są w Teatrze Muzycznym. Trzeba również wspomnieć o Klifach : aktywne, w szczególności Klif Redłowski, stanowią cenne, źródło wiedzy geologicznej.

Zarówno klify aktywne jak i martwe posiadają bardzo duże walory krajobrazowe. Można wymienić XIII- wieczny kościół Michała Archanioła na Oksywiu, zaliczany do najstarszych na Pomorzu Gdańskim, zespół pałacowo – parkowy Kolibki, pamiętający jeszcze czasy Króla Jana III Sobieskiego, również neogotycki dworek z przełomu XVII i XVIII w Orłowie. W latach 70. i 80. XX w. zaczęły się pojawiać budynki z wielkiej płyty. Jeżeli planujecie weekend majowy nad Bałtykiem, to warto zatrzymać się w Gdyni. Jest to nowoczesna miejscowość leżąca nad Zatoką Gdańską.

Na obszarze Gdyni znajduje się również kilka wieżowców, m.in. zespół Sea Tower. Jest to nowoczesna miejscowość leżąca nad Zatoką Gdańską. Olbrzymia marina ze wspaniałymi jachtami – jeden z najpiękniejszych zakątków Gdyni oraz zabytkowe żaglowce uchodzące za najpiękniejsze w świecie – Dar Pomorza będący Muzeum i pływający nadal po morzach świata Dar Młodzieży. Warto wybrać także apartamenty Gdynia Ciekawą atrakcją w Gdyni jest Oceanarium – kolorowa atrakcja bardzo fajna nie tylko dla dzieci, z mnóstwem ryb i innych żyjątek zamieszkujących morskie głębie. W północnej części miasta – w dzielnicy Babie Doły, znajdują się ruiny niemieckiej torpedowni (druga torpedownia na Oksywiu należy do Marynarki Wojennej). Do większych imprez kulturalnych, które odbywają się co roku, należy zaliczyć CudaWianki – cykl wydarzeń, tj. koncerty, parady i happeningi, które inaugurują sezon letni w Gdyni. Przy tej okazji znany jest ten nadmorski kurort, przyciągający turystów z całego świata.


Możliwość komentowania jest wyłączona.