Bośnia i Hercegowina, Tuzli, Miejski Zespół Dziecięco-Młodzieżowy w Poroninie!

Goście z Bałkanów dnia 29 sierpnia br. odwiedzili Gminę Poronin. Na świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie spotkali się z Kierownikiem Zespołu „Regle” Panią Marią Dawidek, Wójtem Gminy Poronin Bronisławem Stochem i Zastępcą Wójta Gminy Poronin Andrzejem Buńdą.

Grupa powstała w 2009 r. w mieście Tuzla w północno-wschodniej części Bośni. Położona u podnóża gór Majevica Tuzla jest trzecim co do wielkości miastem w Bośni i Hercegowinie. Jego specyfiką jest zróżnicowanie etniczne i kulturowe: mieszkają tu Bośniacy, Chorwaci i Serbowie. Miasto było i jest siedzibą wielu artystów, którzy upiększają jego przestrzeń. Słynie też z licznych kopalń soli i węgla.
Zespół w ciągu 5 lat działalności zdołał zgromadzić w swych szeregach ponad 150 osób w wieku od 7 do 30 lat. Był także uczestnikiem festiwali folklorystycznych w Czechach, Turcji, Macedonii, Francji, Włoszech i innych krajach.
Zespół z Bośni i Hercegowiny, w tym roku uczestniczy w  46. Międzynarodowy Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Ząb noclegi zaprasza.


Możliwość komentowania jest wyłączona.