Bieszczady są trudno dostępną krainą, dziką i odosobnioną…

Bieszczady są trudno dostępną krainą, dziką i odosobnioną, która mimo tego cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Z pewnością jest to miejsce warte odwiedzenia o każdej porze roku.

Największą kolekcję przyrodniczą w Bieszczady noclegi z rozwiniętą bazą noclegową posiada Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie Knieja w Nowosiółkach niedaleko Soliny. Można tu zobaczyć wielu przedstawicieli bieszczadzkiej fauny, zarówno małe ssaki, drobne ptaki, jak również jelenie lub drapieżniki jakimi są rysie, niedźwiedzie oraz wilki. Ponadto ekspozycję wzbogaca duża kolekcja sprzętu użytku codziennego sprzed ponad stu lat oraz prace lokalnych artystów, które również można nabyć. Muzeum prowadzone jest przez znawców i pasjonatów bieszczadzkiej natury, dlatego też można być pewnym ich rzetelności.

Ciekawym miejscem jest piramida wzniesiona w Międzybrodziu niedaleko Sanoka. Jest to model egipskiej piramidy Cheopsa odtworzonej w skali 1:50, dodatkowo również i ta piramida pełni funkcję grobowca. Spoczywa tu rodzina Kulczyckich: prof. Włodzimierz, jego żona Maria Ludwika oraz ich syn prof. Jerzy, który był archeologiem, filozofem i historykiem sztuki. W samym Międzybrodziu zwiedzić można znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie piramidy cerkiew. Ponadto można w tej okolicy skorzystać z kajaków oraz pontonów aby popływać nimi na rzece.

Bieszczady domki oferują noclegi w domkach blisko jeziora oraz  szlaki, które prowadzą przez okolice, gdzie kiedyś istniały zapomniane później wsie takie jak Jaworzec, Łuh oraz Zawój. Po tych licznie zamieszkiwanych kiedyś osadach zostały dziś piwnice, studnie i ślady po świątyniach. Zwiedzanie szlaku ułatwiają tablice wskazujące też pozostałości po cerkwiach i cmentarzach.

Kolejną trasą wartą przejścia jest przyrodniczo-edukacyjna Ścieżka w Pięciu Stawach, prowadząca na ustrzycki szczyt, jakim jest Gromadzyń. Na trasie znajduje się prawie 30 tematycznych przystanków zaopatrzonych w przyrodnicze ciekawostki o ptakach, owadach czy też drzewach. Swoich sił spróbować można w odgadywaniu tropów i sylwetek bieszczadzkich zwierząt, rozwiązując różne puzzle i łamigłówki. Ścieżka adresowana jest do każdego, zarówno turystów indywidualnych, jak i rodzin czy też szkolnych wycieczek. Można zwiedzać ją samodzielnie lub też z przewodnikiem

Polańczyk noclegi to uzdrowiskowa miejscowość turystyczna nad Jeziorem Solińskim w Bieszczadach. Z okien pokoi podziwiać można rozległą panoramę Jeziora Solińskiego i otaczających go Bieszczadów.

Polańczyk noclegi to :

Plaża
Wypożyczalnia sprzętu pływającego
Zapora wodna w Solinie
Rejsy statkiem po Solinie 
Rejsy jachtem ze sternikiem 
Wycieczki do Lwowa, na Węgry i Słowację.
Kolejka Bieszczadzka w Cisnej.
Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych.
Skansen Budownictwa Ludowego w Sanoku.
Punkt widokowy w Polańczyku.
Park linowy.
Quady.
Solina noclegi zapraszamy przez cały rok klientów indywidualnych, rodziny z dziećmi oraz zorganizowane grupy W pobliżu Soliny  plaża piaszczysta,  można wypożyczyć sprzęt wodny, pozjeżdżać na linie, nartach wodnych,  metrów zapora, deptak, liczne bary, sklepy z pamiątkami, park linowy, szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, sporty wodne, korty tenisowe, boisko sportowe, jazda konna w siodle, wycieczki z przewodnikiem, możliwość wędkowania.

.

 

 

 

 

Domki położone są w najlepszej lokalizacji w centrum Soliny – 100 m od największej zapory w Polsce, przed naszymi domkami znajduje się już tylko wejście na deptak z pamiątkami i restauracjami przy zaporze.
Każdy z domków położony jest na czterech oddzielnych i ogrodzonych skarpach i posiada własne podwórko, a za plecami naszego ośrodka znajduje się znana Zatoka Drewniana (tyrolka, plaża, a także sporty na wodzie), 50 m dalej powstała całoroczna Karczma Solina.


Możliwość komentowania jest wyłączona.