Bałtowski Dworek – Bałtów

Serdecznie zapraszamy do spędzania wolnych dni w Bałtowskim Dworku.

Obiekt całoroczny. Piękne i malownicze okolice. Gospodarstwo posiada pięć pokoi 2-2-3-3-4 osobowe z łazienkami. Do dyspozycji jest oddzielna kuchnia w której można samodzielnie przygotowywać posiłki. Do dyspozycji jest również nasze podwórze gdzie jest plac zabaw, miejsce do rozpalenia ogniska bądź grilla, a pobliżu naszego domostwa płynie rzeka Kamienna. Do Bałtowskiego Parku Jurajskiego jest około 5 km.   


Bałtów to niewielka miejscowość w województwie świętokrzyskim, leżąca na północny wschód od Ostrowca Świętokrzyskiego, nad rzeką Kamienna, wśród wapiennych skał.

Po odkryciu w Bałtowie tropów dinozaurów powstał tu w 2004 roku Park Jurajski – jako jeden z pierwszych w Polsce – obecnie największa atrakcja Bałtowa. Ale na Parku się nie skończyło, Bałtów rozwija się błyskawicznie i staje się niesamowicie atrakcyjny dla turystów, popularyzując ten region w całej Polsce.

Intensywnie rozwija się tu questing – nowy sposób zwiedzania polegający na przemierzaniu nieoznakowanych ścieżek wg map i ulotek, po drodze rozwiązując zadania i zagadki, aż do odnalezienia skarbu. Turyści bardzo polubili ten sposób poznawania Bałtowa i jego okolic. Ponadto już wkrótce pojawią się tu zawodowi bajarze i scenariusze gier terenowych.Możliwość komentowania jest wyłączona.