Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz w Ełku

Zapraszamy na piękny koncert piosenek w wykonaniu Alicji Majewskiej, w trakcie którego usłyszymy m.in: Jeszcze się tam żagiel bieli, Wielki targ, Być kobietą, Odkryjemy miłość nieznaną, To nie sztuka wybudować nowy dom. Artystce towarzyszyć będzie znany kompozytor i aranżer większości utworów gwiazdy polskiej piosenki – Włodzimierz Korcz. Węgorzewo noclegi zaprasza.

Alicja Majewska – jej debiut to rok 1968 – eliminacje konkursowe na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, zaś kolejne lata to występy z Partitą – zespół wylansował wówczas takie przeboje jak: „Co wy wiecie o nas chłopcy”, „Andrzejkowa wróżba”, „Spotkamy się któregoś dnia”.

Od 1974 Alicja Majewska postanowiła występować solo. Następne lata upłynęły jej na koncertach – m.in. w Bułgarii, Czechosłowacji, NRD, RFN, ZSRR, Szwecji, Austrii, Rumunii i na Kubie oraz w USA, Australii i Kanadzie oraz działalności teatralnej (warszawski Teatr na Targówku). Szczególnie ważne w karierze artystki okazały się występy w Opolu i Sopocie gdzie otrzymała wiele nagród m.in. za utwór „Jeszcze się tam żagiel bieli” – II nagrodę na KFPP Opole ’80, „Dla nowej miłości” – wyróżnienie na KFPP Opole ’85, „Odkryjemy miłość nieznaną” – wyróżnienie na KFPP Opole ’86.

Piosenkarka wystąpiła też w recitalach i programach telewizyjnych. Od wielu lat współpracuje z Włodzimierzem Korczem, a także z Wojciechem Młynarskim, Magdą Czapińską. Do tej poty nagrała ponad 10 albumów, z których ostatni, wydany w 2006 roku nosił tytuł „Idzie kolęda, polska kolęda – Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz oraz Strzyżowski Chór Kameralny p.d. Grzegorza Oliwy”.

Włodzimierz Korcz -komponuje muzykę teatralną i filmową, bierze udział w koncertach radiowych i telewizyjnych. Był szefem muzycznym cyklicznych widowisk telewizyjnych, m.in. reżyserowanych przez Krzysztofa Jaślara Mazurskich Biesiad Kabaretowych czy Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry noclegi Węgorzewo.

Otrzymał nagrody na festiwalach piosenki w Opolu, Rostocku, Witebsku i Bratysławie. Podróżuje po wielu krajach Europy, Stanach Zjednoczonych i Australii, najczęściej z Alicją Majewską.


Możliwość komentowania jest wyłączona.