Zakopane

Zakopane jest miastem a zarazem i gminą woj. małopolskiego a także siedzibą powiatu tatrzańskiego.

Zakopane jest drugim co do wielkości miastem Podhala tuż po Nowym Targu

Zakopane noclegi to zimowa stolica Polski. To właśnie tutaj w zimę skupia się sportowe, towarzyskie i biznesowe życie naszego kraju, to tutaj ferie i zimowe urlopy spędzają czołowi politycy polscy, gwiazdy. Noclegi Zakopane pełni rolę miasta turystycznego, które corocznie odwiedza około do 3 milionów turystów oraz rolę ośrodka sportów zimowych, gdzie znajdują się skocznie narciarskie i liczne stoki.

Położenie miasta jest bardzo korzystne, znajduje się ono w Rowie Podtatrzańskim, graniczącym na północy ze wzniesieniami Gubałówki, na południu zaś z wysokim Tatrami i ich największym szczytem na tym terenie – Świnicą.

Ważną rolę w branży turystycznej spełniają też pensjonaty mieszczące się na obrzeżach miasta oraz hotele i Zakopane kwatery prywatne ulokowane raczej bliżej centrum.

Samo miasto liczy niewiele ponad osiemdziesiąt cztery kilometry kwadratowe, a jego centralnym i najbardziej znanym i odwiedzanym punktem są sławne Krupówki. To właśnie tam kwitnie towarzyskie i rozrywkowe życie miasta i tam skupiają się się bazy noclegowe i hotelowe dla turystów.


Możliwość komentowania jest wyłączona.